Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie. Oto wyryłem cię na obu dłoniach ...Iz 49,15-16

Strona główna » Aktualności » W obronie

W obronie

Komunikat Akcji Katolickiej. Filmowa zapaść. Moralne przestępstwo przeciwko prawdzie i miłości drugiego człowieka.

Przelewająca się przez Polskę fala oburzenia związana z filmem „Kler”, to znak, że lata komunizmu i zniewoleń ostatnich lat nie zniszczyły w nas ducha polskości. Ostoją siły, wsparcia i mocy był dla nas, w tym trudnym czasie Kościół i rzesza oddanych Kapłanów.

Brak moralnej odpowiedzialności za tworzoną kulturę przez ludzi, którzy wciąż chcą by ich nazywać artystami i krzewicielami sztuki to przejaw ich słabości i upadku. Człowiek mocny i uczciwy opierający się na czystym sumieniu, nigdy nie posunie się do takich postaw i sformułowań dokonywanych z satysfakcją, że inni tę taniość kupią i przyjmą, jako prawdę.

Kiedy 100 lat temu walczyliśmy o niepodległość ważne było zbiorowe zachowanie narodu. Wierność pośród zniewagi, obelg i wprowadzania zamętu jest niezwykle ważna. Pokazały to trudne losy naszej Ojczyzny. Dziś po latach przywracamy godność tym, którzy zginęli za wiarę i obronę tego, co polskie. Wydobywana jest na światło dzienne, skrzętnie ukrywana okrutna walka z człowiekiem, który stał po stronie wiary i prawdy. Także nasze pokolenie ludzi wierzących nie podda się manipulacji. Umiłowaliśmy krzyż i on pozostaje dla nas znakiem miłości.

Jako świeccy polskiego Kościoła nie godzimy się na zło, a jasny powszechny, wielokierunkowy znak sprzeciwu, osób indywidualnych i wielu środowisk, jest na to najlepszym dowodem. Nie odejdziemy od Kościoła i naszych Pasterzy, nie porzucimy wiary, która jest naszą chlubą, która jest chlubą Polski.

Nie godzimy się na przedkładane nam kolejny raz w pseudo sztuce zło i opluwanie, nie wyrażamy zgody na poniewieranie naszymi świętościami. Doświadczenie zła jeszcze mocniej przemawia do nas, że dobro wyświadczone naszemu Narodowi przez Kościół, jego Pasterzy i rzesze zamęczonych kapłanów i świeckich jest wielką wartością.

Coraz bardziej roszczeniowemu, wygodnemu i zlaicyzowanemu światu ukazujmy Bożą miłość. Bogu dziękujmy za dar kapłaństwa a ich samych wspierajmy naszą modlitwą. Czyńmy i pokazujmy dobro. Tylko prawda nas wyzwoli!

I jeszcze słowami Roty:

Nie rzucim wiary skąd nasz ród.
Tak nam dopomóż Bóg!

/Maria Konopnicka, 1908/

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Foto: APOSTOŁOWIE NIEPODLEGŁOŚCI – Inicjatywa Diecezji Świdnickiej

10-2018

Komentarze

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:


7 + 6 =

Zanim zaczniesz narzekać zastanów się co możesz zrobić.
Narzekać jest łatwiej, robić coś - trudniej.
Narzekanie jest objawem wygody i lenistwa, robienie czegoś może być dowodem odwagi.

Czas, by być szczęśliwym jest teraz.
Miejsce, by być szczęśliwym jest tutaj.
Sposobem na poczucie się szczęśliwym jest uszczęśliwienie innych ludzi." R. Ingersoll

Głos przyjaciela leczy. Mówisz słowa miłości. Gdzie miłość tam trudnosci sa pokonane.

Na szybko:

księga gości

Takie jest życie

Twoje życie jest czystym darem i powinno opierać się na wdzięczności.
Jeśli coś Ci się nie podoba - zmień to. Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swoje podejście. Nie narzekaj.

Z czym kojarzy Ci się Akcja Katolicka?
z działalnością swieckich w Kościele
z hierarchią Kościoła
z niczym mi się nie kojarzy
wiem, że jest ale nic więcej